3. როგორი ამინდი იქნება ხვალ საქართველოში?
როგორი ამინდი იქნება ხვალ საქართველოში?
499
გარემოს ეროვნული სააგენტოს ინფორმაციით, 31 მარტს უმეტეს რაიონში მოსალოდნელია ხანმოკლე წვიმა და ელჭექი.
ქ. თბილისში მოსალოდნელია ხანმოკლე წვიმა ელჭექით. ჰაერის ტემპერატურა დღისით +22, +24 გრადუსი დაფიქსირდება.
სანაპირო რაიონებში (ბათუმი, ქობულეთი, ანაკლია, ფოთი): უმეტეს რაიონში გაწვიმდება. ჰაერის ტემპერატურა  +17, +19 გრადუსამდე დაიკლებს დაიკლებს.
დასავლეთ საქართველოს დაბლობ რაიონებში ჰაერის ტემპერატურა დღისით +18, +20 გრადუსი იქნება.
დასავლეთ საქართველოს მთიან რაიონებში (ამბროლაური, ონი, ცაგერი, შოვი, ჭიათურა, საჩხერე, ხულო, რიკოთის უღელტეხილი) უმეტეს რაიონში გაწვიმდება. ჰაერის ტემპერატურა დღისით  +15, +17 გრადუსი დაფიქსირდება,
დასავლეთ საქართველოს მაღალმთიან რაიონებში (მესტია, ბახმარო): მარტს უმეტეს რაიონში გაწვიმდება. ჰაერის ტემპერატურა დღისით +17, +22 გრადუსი დაფიქსირდება, ღამით +10, +12 გრადუსამდე დაიკლებს დაიკლებს.
ქართლში (რუსთავი, ბოლნისი, მარნეული, გარდაბანი, გორი, ცხინვალი):  უმეტეს რაიონში გაწვიმდება. ჰაერის ტემპერატურა  +17, +22 გრადუსი იქნება.
კახეთში (საგარეჯო, თელავი, გურჯაანი, სიღნაღი, ლაგოდეხი, ყვარელი, ახმეტა, დედოფლისწყარო):უმეტეს რაიონში გაწვიმდება. ჰაერის ტემპერატურა კი +18, +23 გრადუსამდე დაიკლებს დაიკლებს.
აღმოსავლეთ საქართველოს მთიან რაიონებში (ახალციხე, ბორჯომი, დუშეთი, თიანეთი, ფასანაური): უმეტეს რაიონში გაწვიმდება და ჰაერის ტემპერატურა დღისით +18, +23 გრადუსი დაფიქსირდება.
აღმოსავლეთ საქართველოს მაღალმთიან რაიონებში (ახალქალაქი, წალკა, ბაკურიანი, გუდაური, ომალო): უმეტეს რაიონში გაწვიმდება და ჰაერის ტემპერატურა დღისით +10, +15 გრადუსი დაფიქსირდება.